Tanie ubezpieczenie komunikacyjne OC i AC – Kielce, Łódź

W chwili obecnej ze względu na ciągłe podwyżki ubezpieczeń samochodowych (komunikacyjnych) nie łatwo znaleźć tanie ubezpieczenie komunikacyjne OC i AC. Tanie i jednocześnie takie, które spełnia nasze wszystkie oczekiwania. Warto jednak poświęcić trochę czasu by znaleźć i tanie, i dobre OC i AC dla naszego samochodu. Przyjdź do naszej agencji ubezpieczeniowej w Kielcach lub Łodzi. Znajdziemy dla Ciebie optymalne ubezpieczenie samochodu.

Jeśli mówimy o Autocasco to często nie warto patrzeć na najtańsze oferty. Nie jest to najlepsze rozwiązania, bo zakresy ochrony w poszczególnych cenowo ofertach mocno się od siebie różnią. Trzeba zwrócić uwagę na informację dotyczącą terminu wypłaty odszkodowania. Niektóre firmy są znane ze zwlekania z wypłatą a inne z zaniżania kwoty odszkodowania. Warto też poczytać opinie w internecie.

Inaczej jest w przypadku ubezpieczenia OC, chyba, że w wyniku kolizji z naszej winy nasz ubezpieczyciel będzie się ociągał z wypłatą odszkodowania to do nas dotrą ewentualne pretensje od poszkodowanego. Może to się skończyć nieprzyjemnościami, niemiłymi telefonami i niepotrzebnymi nerwami. Mimo wszystko (co mnie w sumie nie dziwi) to cena jest kryterium decydującym o wyborze ubezpieczenia OC.

Istnieje wiele czynników, które decydują o wysokości składki ubezpieczenia OC i AC. W rankingu znajdują się uśrednione ceny – jest to orientacyjny rząd kosztów. Należy pamiętać, że wysokość składki będzie wyliczona przez ubezpieczyciela po podaniu wszystkich szczegółowych informacji dotyczących auta. Warto dokonać kilku indywidualnych wyliczeń w towarzystwach, które bierzemy pod uwagę, bo podoba nam się ich oferta.

Co wpływa na kwotę składki ubezpieczenia OC i AC? – Ubezpieczenia samochodowe Kielce – Łódź

 • Czynniki, które decydują o wysokości ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej oraz za autocasco:
 • Marka,
 • rodzaj,
 • pojemność samochodu/pojazdu,
 • wiek,
 • wartość i przebieg auta,
 • wiek właściciela samochodu (młodzi kierowcy i osoby przed 26-tym rokiem życia najczęściej zapłacą wyższą składkę (ok. 30%), Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe ustaliły tę granicę nawet na poziomie 30-tego roku życia (zapewne chodzi o doświadczenie w prowadzeniu auta),
 • bezszkodowa jazda (w latach).

Jeśli zaś chodzi o ubezpieczenie AC (wykupując je chronimy nasze auto) to znaczenie będą miały również:

Zabezpieczenia przed kradzieżą-alarm i jego typ,

 • blokady,
 • immobilizer.
 • sposób garażowania,
 • to, gdzie samochód zostaje na noc,
 • ilość osób, które będą użytkować samochód/pojazd,
 • średni roczny przebieg auta itp.

Jeśli nadal szukacie oszczędności to opłaca się zapłacić za wszystko co wybraliście w jednej transzy, za cały rok z góry. Płacąc w dwóch lub czterech ratach będzie drożej więc jeśli mamy odłożoną kwotę na ubezpieczenie to warto zapłacić wszystko na raz. Trzeba pamiętać o negocjowaniu. Firm ubezpieczeniowych jest na rynku sporo, konkurencja jest ogromną a walka o klienta trwa:)

Jeśli wybierzecie OC i AC to razem! Będzie taniej, prościej i szybciej!

ubezpieczenie ac oc kielce łódź

OC, AC, NNW – Ubezpieczenie komunikacyjne Kielce, Łódź – co można wybrać, co jest obowiązkowe?

 • Obowiązkowe jest OC! Jego posiadanie wymagają przepisy polskiego prawa.
 • Pozostałe dwa: OC i NNW są nieobowiązkowe (ale warto rozważyć ich zakup w niektórych okolicznościach, warto przeanalizować wszystkie za i przeciw).
 • Z ubezpieczenia OC w momencie wypadku z naszej winy (uszczerbek na zdrowiu, szkody materialne) zostanie wypłacone odszkodowanie (ograniczone limitem ale dość wysokim).
 • Kiedy zdecydujecie się na AC (czyli ubezpieczymy samochód na wypadek kradzieży, stłuczki, zniszczenia, pożaru) polecam dokładnie przeczytać OWU czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Zakresy i pakiety ubezpieczenia AC są bardzo szerokie, warto dokładnie zastanowić się, z jakiego pakietu skorzystać (jeśli np. jeździcie często w dalsze trasy warto rozważyć assistance, opcję samochodu zastępczego).
 • Ostatnim ubezpieczeniem jest NNW – chroni nasze zdrowie oraz zdrowie osób, które mamy w samochodzie w momencie wypadku. Składka nie jest obowiązkowa ale nie jest to duża kwota, warto rozważyć wykupienie tej opcji.

Chcesz zmienić ubezpieczyciela? Zrób to na czas! Wybierz tanie ubezpieczenie samochodu z naszej oferty!

OC u obecnego ubezpieczyciela automatycznie się przedłuży jeśli nie wypowiemy umowy. Jeśli więc chcemy zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe należy o tym pomyśleć wcześniej i przed upływem terminu polisy wypowiedzieć umowę (osobiście lub listownie/mailowo zachowując potwierdzenie złożenia/przesłania dokumentu).

Kupno polisy u innego ubezpieczyciela (bez wypowiedzenia umowy u poprzedniego) będzie oznaczało podwójny wydatek (dochodzenie zwrotu zapłaconych podwójnie składek jest trudne i żmudne, nie polecam tej opcji!).

 

Powrót