Ubezpieczenie CARGO w transporcie – Kielce, Łódź

Ubezpieczenie CARGO w transporcie to ubezpieczenie mienia w transporcie i ubezpieczenie mienia w komunikacji. Ubezpieczenie to obejmuje ochroną  zarówno towar przewożony drogą lądową, kolejową, jak i śródlądową, morską, a nawet lotniczą. Zaczynając od utraty, ubytku a kończąc nawet na zniszczeniach niezależnie od tego czy przewozimy towar samodzielnie czy korzystając z usług zawodowego przewoźnika w transporcie krajowym albo międzynarodowym. W przypadku tego ubezpieczenia nie jest ważne także czy mienia jest nowe czy używane. Ponadto jego cena należy do korzystnych i jest niewygórowana.

Zakres polisy CARGO – Kielce, Łódź

Polisa ubezpieczenia CARGO, które oferujemy jest naszą odpowiedzą na niebezpieczeństwo uszkodzenia albo nawet utraty towaru znajdującego się w transporcie na przykład z powodu:

  • zdarzenia losowego (może to być na przykład zalanie, pożar, wypadek środka transportu, kradzież z włamaniem i kradzież z włamaniem i zaborem mienia)
  • uszkodzenia podczas ładunku oraz załadunku

CARGO czy OC przewoźnika

Co prawda mienie w transporcie chroni jedno i drugie, natomiast zakres każdego z nich jest już inny. OC przewoźnika chroni oczywiście interes przewoźnika. Jego odpowiedzialność regulują przepisy o przewozie krajowym oraz konwencja CMR. W takim razie zakres ochronny OC jest ograniczony wyłącznie do winy przewoźnika. Nie obejmuje on na przykład szkód, których powodem jest siła wyższa lub szkód, które są wynikiem właściwości towaru.Jeżeli więc dojdzie do uszkodzenia albo utraty towaru i nastąpi to w winy przewoźnika,w takim przypadku może on skorzystać z polisy.

Dla kogo polisa CARGO

Ubezpieczenie Cargo w transporcie oczywiście skierowane jest głównie do właścicieli towarów, którzy chcą zabezpieczyć swoje mienie podczas jego transportu. Odbiorcą owego produktu są również przewoźnicy. Oni co prawda nie przewożą swojego własnego towaru, czasem jednak  zdarza się, że umowa ze zleceniodawcą zobowiązuje przewoźnika do wykupienia dodatkowej ochrony towaru od zdarzeń losowych.

Dlaczego warto wykupić CARGO

Ubezpieczenie to gwarantuje, że towar będzie chroniony do pełnej wartości sumy ubezpieczenia, nie obejmuje tego OC przewoźnika. Nie odpowiada on często za szkody związane z transportem albo ograniczające odpowiedzialność tylko do wysokości wartości rzeczywistej przesyłki. My natomiast proponujemy ubezpieczenie, które jest dostępne w korzystnej cenie i zapewnia odpowiednią ochronę naszego towaru podczas przewozu.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w Kielcach lub Łodzi aby poznać szczegóły oferty ubezpieczeń Cargo

Powrót