Ubezpieczenie grupowe / polisa dla pracowników – Łódź

Ubezpieczenie na życie zabezpiecza nas przed niespodziewanymi wydarzeniami, które mogą się nam przytrafić w życiu codziennym. Daje ono duże poczucie bezpieczeństwa i zapewnia spokój o byt swojej rodziny. Decydując się na ubezpieczenie możemy skorzystać z dwóch opcji: ubezpieczenia indywidualnego lub grupowego. Ubezpieczenie grupowe dostępne jest dla osób zatrudnionych u pracodawcy, który oferuje takie rozwiązanie. Wiele osób, które mają możliwość dołączenia do ubezpieczenia grupowego zastanawia się nad słusznością tego rozwiązania. Co więc daje nam ubezpieczenie grupowe?

Zabezpieczenie finansowe – ubezpieczenie grupowe Łódź

Wielu pracodawców jako jeden z benefitów oferuje swoim pracownikom możliwość dołączenia do ubezpieczenia grupowego. W takiej sytuacji pracownik otrzymuje pełen komplet informacji odnośnie dostępnych opcji i wyłącznie od niego zależy, czy będzie chciał skorzystać z takiego ubezpieczenia. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z podstawowymi informacjami odnośnie danego ubezpieczenia, takimi jak: wysokość oferowanego wsparcia, rodzaj świadczeń zawartych w polisie, czy inne formy pomocy oferowane przez ubezpieczyciela.

Bardzo często ubezpieczyciel oprócz wypłaty podstawowych świadczeń zapewnia także: wizyty domowe lekarza oraz pielęgniarki, finansowanie zabiegów rehabilitacyjnych, wsparcie psychologiczne oraz w razie potrzeby – transport medyczny. Dzięki zapoznaniu się z oferowanymi opcjami można podjąć decyzję, czy przyłączenie się do oferowanego ubezpieczenia grupowego jest dla nas atrakcyjne.

ubezpieczenie grupowe polisa łódź

Dlaczego warto zdecydować się na polisę grupową dla pracowników w mieście Łódź?

Wybór ubezpieczenia grupowego niesie za sobą wiele niekwestionowanych korzyści. Oferty przygotowane dla większej ilości osób są kompleksowe, a składki, które trzeba opłacać są stosunkowo niewielkie, ze względu na ilość osób, które przystępują do ubezpieczenia. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest również krótki czas obowiązywania umowy, którą można zerwać zmieniając pracodawcę. Niższa cena ubezpieczenia grupowego, w porównaniu do ubezpieczenia indywidualnego, wynika z faktu, że przy większej liczbie osób ubezpieczonych ryzyko zachorowania lub zgonu jest zdecydowanie niższe.

W ramach ubezpieczenia grupowego świadczenie uzyskać można w przypadku poważnej choroby, śmierci, różnego rodzaju urazów oraz wypadków. Obowiązuje ono również w przypadku pobytu krewnego w szpitalu lub urodzenia dziecka. Składki ubezpieczenia indywidualnego, które zawierałyby taki zakres ochrony byłyby zdecydowanie wyższe.

Ogromną zaletą ubezpieczeń  grupowych jest również czas ich obowiązywania. Obecnie odchodzi się od umów długoterminowych, które nakładają obowiązek zapłaty składek na wiele lat. Zwłaszcza osoby młode, mobilne, lubiące zmieniać pracodawców cenią sobie możliwość szybkiego rozwiązania umowy na ubezpieczenie. Jednocześnie, jeśli pracownik będzie zadowolony z ubezpieczenia, na które się zdecydował i po porozumieniu z pozostałymi osobami ubezpieczonymi, może przedłużyć swoje ubezpieczenie.

Powrót