Czym jest Karta Dużej Rodziny? Tańsze ubezpieczenie z Kartą Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny to wielka ulga finansowa dla rodzin posiadających wiele dzieci, w których wydatki na odzież, jedzenie i wyprawkę szkolną są większe niż w przeciętnych domach. Wielką pomocą w codziennym budżecie będą też specjalne warunki u znanych firm takich jak Enea czy Energa będącymi dostawcami prądu większości Polaków.

Do programu należą również banki PKO SA i PKO BP. Duże rodziny mogą również taniej podróżować dzięki zniżkom na Orlenie i uldze na bilety kolejowe (37%) oraz lotnicze w liniach LOTu.

Kto może ubiegać się o Kartę Dużej Rodziny?

Jest to ulga przeznaczona dla rodzin wielodzietnych niezależnie od stanu zamożności. Karta Dużej Rodziny zapewnia zniżki na różnego rodzaju usługi parom posiadającym przynajmniej trójkę dzieci. Dla rodziców jest ona dożywotnia, obejmuje także ewentualnego ojczyma lub macochę. Natomiast dzieci mogą korzystać z ulg przysługującym na podstawie Karty Dużej Rodziny do ukończenia 18 roku życia lub w przypadku dalszej nauki do dwudziestego piątego roku życia, niepełnosprawne zaś również dożywotnio.

Tańsze ubezpieczenie dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny

Dzięki Karcie Dużej Rodziny nasi najbliżsi mogą korzystać nie tylko ze zniżek na bilety do muzeum czy pociągu, ale także przy ubezpieczeniu. Wciąż niewiele osób wie, jakie dokładnie przywileje przysługują rodzinom wielodzietnym w kwestii usług towarzystw ubezpieczeniowych. Każdy, kto posiada dzieci wie, że ochrona ich zdrowia jest najważniejsza.

Wizyty u lekarzy, diagnostyka i badania mogą generować duże koszty, które wybierając na przykład Pakiet Medyczny Bądź Zdrów można znacznie zmniejszyć. Dla rodzin wielodzietnych jest on dodatkowo o 20 procent tańszy, a skorzystają na nim wszyscy członkowie rodziny, nie tylko najmłodsi.

Warto sprawdzić jak wygląda oferta poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych odnośnie Kart Dużej Rodziny i wybrać tę, która dla nas będzie najkorzystniejsza.

Wśród firm respektujących Kartę Dużej Rodziny znajduje się PZU. Udostępnia rodzinom wielodzietnym tańsze ubezpieczenie zdrowotne, w którego skład wchodzą wizyty u lekarza tańsze o 20 procent i badania diagnostyczne z 10 procentowym upustem. To nie wszystko, także ubezpieczenie PZU Dom jest tańsze z Kartą o 10 procent. Taka sama zniżka obejmuje polisę turystyczną PZU Wojażer. Korzystniejsze jest również świadczenie z ubezpieczenia na życie, które dla osób z Kartą jest większe o aż 30 procent.

Kolejną firmą jest Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, w którym zniżka to 30 procent na ubezpieczenie mieszkań, domów i gospodarstw, a także na ewentualne następstwa nieszczęśliwych wypadków. Karta daje też 15 procent rabatu na ubezpieczenia komunikacyjne pojazdów danej rodziny.

Także towarzystwo Aviva ma korzystną ofertę dla wielodzietnych rodzin. Jest to bezpłatne ubezpieczenie dzieci od 2 lat. Dotyczy ono posiadaczy ubezpieczenia na życie Nowa Perspektywa. Aviva zapewnia w razie nieszczęśliwych wypadków i rehabilitacji pomoc finansową, a ponadto zwrot strat, gdy przez wypadek wykupione wakacje nie dojdą do skutku.

Posiadacze Karty mogą skorzystać z 5 procent zniżki na ubezpieczenie OC lub OC/AC w Link4. W ich ofercie jest też tańsze o 50 procent ubezpieczenie komunikacyjne NNW oraz polisa mieszkaniowa z 10 procentową zniżką. Zaś OC dla rodzin z Kartą będzie o 30 procent tańsze, a polisa turystyczna o 15 procent.

Jak skorzystać ze zniżek przysługujących rodzinom wielodzietnym?

Należy wyrobić sobie i swoim bliskim Kartę Dużej Rodziny. Jest to całkowicie bezpłatne. Wystarczy złożyć wniosek w urzędzie gminy lub miasta, w którym mieszkamy. Istnieje też opcja online. Poprzez portal empatia.mrpips.gov.pl również można składać wnioski i szukać informacji. Dzięki tej prostej procedurze nasza rodzina będzie mogła korzystać w pełni z przysługujących jej zniżek, które oferuje państwo i partnerzy programu tacy jak sklepy Lidl czy Carrefour.

Karta Dużej Rodziny – Jak sprawdzić gdzie skorzystamy ze zniżek?

Oczywiście można pytać sprzedawców i osoby z obsługi klienta, czy w danym miejscu honorowana jest Karta Dużej Rodziny, ale znaczącym ułatwieniem w korzystaniu z Karty będzie instalacja aplikacji mKDR. Dzięki niej nasz telefon, pomoże nam namierzyć najkorzystniejsze rozwiązania bez konieczności wyszukiwania w sklepach i centach usług nalepek informacyjnych. Wszelką pomoc w tej dziedzinie oferuje również strona empatia.mpips.gov.pl.

Powrót