Ubezpieczenie turystyczne USA – Co nalezy wiedzieć?

Jeżeli w najbliższym czasie wybierasz się w podróż do USA, aby spełnić swoje marzenia i American dream zadbaj o jedną z najważniejszych spraw, a mianowicie o ubezpieczenie turystyczne do USA.

Jedną z podstawowych kwestii dotyczących planowania zagranicznych podróży powinno stanowić ubezpieczenie turystyczne. Bardzo często wychodzimy z założenia, że przecież lecimy na wakacje więc nie stanie się nam nic złego. Żyjemy w przekonaniu, że polisa turystyczna oferowana przez biuro podróży wystarczy w zupełności na pokrycie kosztów związanych z ewentualną chorobą lub pobytem w szpitalu. Nic bardziej mylnego. Szczególnie jeśli wybieramy się do USA.

Ubezpieczenie zdrowotne w USA

Opieka medyczna dostępna na terenie Stanów Zjednoczonych należy do jednej z najdroższych na Świecie. Zakup odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego sprawi, że Twoja podróż będzie pełna wspaniałych wspomnień i obędzie się bez zbędnych perypetii związanych z pobytem w placówkach medycznych.

Jakie koszta wiążą się z udzieleniem pierwszej pomocy w USA ?

Koszta związane z udzielaniem pomocy medycznej na trenie Stanów Zjednoczonych wynikają między innymi z jej charakteru. I tak za:

  • pomoc ambulatoryjną w nagłych przypadkach medycznych należy zapłacić około 150 $
  • wizytę w szpitalu nie trwająca dłużej niż 3 godziny i analizę krwi przyjdzie Ci zapłacić około 4 000 $
  • 3-dniowa hospitalizacja oraz pakiet niezbędnych badań narazi Cię na koszt około 25 000 $ lub nawet 40 000$.

Biorąc pod uwagę średni kurs dolara łatwo obliczyć, że koszta związane z opieką medyczną mogą wynieść nawet 150 000 złotych. W ramach ciekawostki wspomnimy, że koszt związany z podaniem jednej tabletki przeciwbólowej zawierającej paracetamol przyjdzie Ci zapłacić około 100 złotych. W związku z powyższym chyba nie warto szukać oszczędności przy wyborze i zakupie polisy ubezpieczeniowej obowiązującej na terenie USA, prawda?

Dlaczego posiadanie ubezpieczenia turystycznego na wyjazd do USA jest tak istotne?

Opieka medyczna w USA funkcjonuje w oparciu o model prywatno-państwowy. W związku z czym zdecydowana większość wydatków płynących z tego resortu pokrywana jest z pieniędzy osób prywatnych oraz ich ubezpieczycieli. Rząd USA finansuje tylko niewielki procent kosztów związanych z opieką medyczną.

Warto podkreślić, że ogromne koszta generowane przez leczenia w USA nie dotyczą tylko wyjątkowych sytuacji i poważnych zachorowań. Są one ściśle związane także z podstawową opieką medyczną W związku z powyższym warto wybrać i zakupić taką polisę turystyczną, która gwarantuje jak najwyższą pulę ubezpieczenia. Dzięki czemu zyskasz pewność, że za udzieloną pomoc i hospitalizację nie będziesz płacić latami.

Jakie elementy powinna zawierać polisa ubezpieczeniowa obowiązująca na terenie USA?

Wybierając polisę ubezpieczeniową powinniśmy zdecydować się na taką, która zapewni nam kompleksową ochronę medyczną. Po pierwsze powinna ona opiewać na wystarczająco wysoką sumę, aby w zupełności pokryć koszta powstałe na skutek leczenia. Należy także pomyśleć o rozszerzeniu ubezpieczenia o tak zwane NNW, które będzie niezwykle pomocne w przypadku powstania trwałego uszczerbku na zdrowiu. Zabezpieczymy także naszych najbliższych.

Kolejny wariant o którym nie powinniśmy zapominać to ubezpieczenie Assistance. Może okazać się niezwykle pomocne w przypadku choroby. To właśnie dzięki posiadaniu takiej opcji mamy zagwarantowany chociażby odpowiedni transport medyczny do Ojczyzny czy pomoc prawną.

Podczas zagranicznej podróży, nie tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, nieocenione może okazać również się ubezpieczenie OC dotyczące życia prywatnego. Dzięki niemu możemy pokryć koszta ewentualnych szkód wyrządzonych osobom trzecim lub uszkodzeń wynikających z użytkowania wypożyczonego środka transportu czy sprzętu sportowego.

Jeżeli będąc w USA planujesz uprawiać sporty musisz w swoją podstawową polisę ubezpieczeniową rozszerzyć o zapis dotyczący ich uprawiania. Również osoby przewlekle chorujące powinny pomyśleć o wykupieniu odpowiedniej polisy, która zagwarantuje im pomoc i finansowanie w przypadku pogorszenia stanu zdrowia w trakcie podróży i pobytu na terenie Stanów Zjednoczonych.

O czym warto pamiętać decydując się na wybór odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego do USA?

Podstawową sprawą na którą należy zwrócić uwagę są kwestie związane z leczeniem ambulatoryjnym czyli wszystkimi zabiegami i procedurami medycznymi przeprowadzonymi w placówce medycznej w trakcie pobytu przekraczającego 24 godziny. Bardzo często zdarza się, że ubezpieczyciele nakładają na ten rodzaj leczenia swoiste limity. Może więc dojść do sytuacji, że mimo posiadania polisy opiewającej na wysoką sumę ubezpieczenie pokryje tylko część kosztów związanych z naszą hospitalizacją.

Powrót